5 pytań, jakie powinieneś zadać sobie nim odwiedzisz sklep z materacami

PlantPur,Materac
5 pytań, jakie powinieneś zadać sobie nim odwiedzisz sklep z materacami

Jeśli chodzi o wybór idealnego materaca do spania, z pewnością w łatwy sposób da się wskazać te najlepsze, jak i najgorsze propozycje na rynku. Jako specjaliści w kwestii produkcji materacy wiemy doskonale, czym wyróżniają się materace warte uwagi, a co powinno być dla nas absolutną przestrogą przed zakupem. Zatem gdy klienci pytają nas, jaki materac do spania wybrać, wiemy, co należy doradzić w konkretnych przypadkach. Jedno jest pewne - niezwykle ważne są osobiste preferencje i potrzeby potencjalnego użytkownika materaca, dlatego warto zadać sobie (lub klientowi) kilka pytań, które ułatwią ten trudny wybór. Jeśli czeka Cię zakup nowego materaca, koniecznie sprawdź, jakie pytania powinieneś zadać sam sobie przed tym, jak odwiedzisz sklep z materacami.

Pytanie 1 - Jaki materac do spania chciałbyś mieć pod kątem twardości?

Oczywiście, jeśli chodzi o twardość materaca, są pewne uniwersalne wskazówki, które warto znać - materac nie powinien być ani zbyt miękki (nie możemy się w nim zapadać), ani zbyt twardy (musimy mieć możliwość swobodnego ułożenia kręgosłupa). Oznaczenia twardości materaca powinny być dla nas wyznacznikiem, który według teorii najlepiej się dla nas sprawdzi. Dla przykładu, zaprezentujmy je na podstawie oznaczeń stosowanych przez PlantPur:

  • H2/H3 (miękki/średni) - przeznaczona dla osób do 65 kg
  • H3/H4 (średnio twardy) - przeznaczona dla osób o wadze do 65-90 kg.
  • H4/H5 (twardy) - przeznaczona dla osób powyżej 90 kg.

Warto wziąć pod uwagę te stopnie twardości, nim dokonamy ostatecznego wyboru, ale pamiętaj o jednym - najważniejsze są Twoje odczucia i osobiste preferencje. Połóż się, zrelaksuj i sprawdź, jaki materac do spania wydaje się być dla Ciebie najwygodniejszy. Niezależnie bowiem od ram i oznaczeń, jakie wyznacza sklep z materacami dla ułatwienia wyboru, to Ty musisz ostatecznie ocenić, jaka twardość najlepiej spełnia Twoje oczekiwania.

Pytanie 2 - Czy sklep z materacami, który biorę pod uwagę, oferuje długą gwarancję?

Materac to zakup na lata. Nie zamierzamy zmieniać go zbyt szybko, dlatego zależy nam na jego wytrzymałości i trwałości. Jeśli postawimy na naprawdę dobrej jakości produkt, najlepsze materace posłużą nam nawet do 15 lat! Dlatego tak ważne jest, by upewnić się, czy sklep z materacami, który zamierzamy odwiedzić, oferuje nam na nie wystarczająco długą gwarancję. Co oznacza ‘’wystarczająco długo”? Według nas 5 lat gwarancji to minimum, jakie powinien zaoferować producent pewny swojego wyrobu. Dlatego my, w zależności od modelu, oferujemy nawet… 30 lat gwarancji!

jaki materac wybrać

Pytanie 3 - Czy mój kręgosłup wymaga szczególnej uwagi i troski?

W dzisiejszych czasach wielu z nas boryka się z problemami kręgosłupa. Siedzący tryb życia, brak czasu na aktywność fizyczną, uraz kręgosłupa - powodów towarzyszących nam dolegliwości bólowych może być wiele, ale rozwiązanie jest jedno - najlepsze materace dla kręgosłupa to z pewnością materace ortopedyczne oraz rehabilitacyjne. Zostały one przygotowane w taki sposób, by znakomicie wspierać kręgosłup, niezależnie od tego, w jakiej pozycji śpisz. Dając mu idealne podparcie, dbają o to, by problem się nie pogłębiał, a nawet przeciwnie - wspierają powrót do zdrowia. Co ciekawe, materace tego typu wcale nie muszą być dużo droższe niż tradycyjne modele! Wybierając taki materac, nic zatem nie tracimy, a zyskać możemy naprawdę wiele.

Pytanie 4 - Czy materac, jaki wybiorę, chroni mnie przed bakteriami, grzybami i roztoczami? Czy łatwo będzie utrzymać jego czystość i higienę?

Nie tylko alergicy powinni wybrać materac, który będzie zwalczał bakterie, grzyby i roztocza. Przykładowo w przypadku materacy PlantPur, wykończenie tkaniny Antybakterial pokryte jest mikrobiologicznymi, pro-biotycznymi warstwami Freshe, które spełniają to zadanie. Dodatkowo materac posiada ściągany, zasuwany na zamek pokrowiec nawierzchniowy, który po zdjęciu możesz po prostu uprać w pralce, w razie potrzeby. Warto zwrócić na to uwagę - kupujemy przecież materac na wiele lat, więc utrzymanie jego higieniczności powinno być proste.

Pytanie 5 - Czy będę mógł zwrócić materac, jeśli kompletnie się nie sprawdzi?

Niezależnie od tego, czy odwiedzasz sklep stacjonarny, czy też wybrałeś sklep z materacami online, mogłeś pomylić się w kwestii wyboru. Kilkusekundowe testowanie materaca w sklepie nie pozwoli nam ocenić, czy będzie on wygodny. To samo tyczy się zakupu przez internet - chociaż mamy pewne wytyczne, które ułatwią nam ten wybór, może okazać się, że wybraliśmy niesłusznie. Co wtedy? PlantPur oferuje 101-dniowy okres testowania, który pozwoli Ci na bardzo dokładne sprawdzenie, czy materac spełnia Twoje oczekiwania.

wróć do listy

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.